Výukové materiály | Angličtina na internetu

Odkazy a materiály

Výukové materiály

NEW ENGLISH FILE - řada moderních učebnic z nakladatelství Oxford University Press.

Angličtina je živý jazyk, který se neustále mění a vyvíjí, tato řada učebnic klade důraz na současnou angličtinu, aktuální témata, aktivní a praktické užití jazyka.

Od samého počátku výuky je důležitou součástí výuky nejen konverzace, ale také poslechová cvičení, díky kterým si postupně zvykáte na intonaci a různé akcenty angličtiny. Poslech je vždy aktivní, zacílený na zjišťování konkrétních informací.

Gramatika je podávána po malých dávkách a vysvětlována v kontextu životních situací, což vám pomůže ji nejen rychle pochopit, ale také brzy začít správně používat.

Studenti mají na internetu k dispozici mnoho doplňkových cvičení, her, křížovek, testů apod., kde si mohou zábavnou formou procvičovat probranou látku:
http://www.oup.com/elt/global/products/englishfile/

English Vocabulary Organizer

je skvělým zdrojem slovní zásoby. Ta je sestavena do 100 témat, obsahuje užitečná slovíčka, fráze a idiomy. To vše v podobě nejrůznějších doplňovaček a cvičení, díky kterým pochopíte,nejen význam, ale i správné použití slovních obratů.

English Grammar in Use

jedna z nejlepších učebnic gramatiky na trhu. Pomůže s pochopením a procvičením gramatiky.
Recenze na tuto knihu (intermediate):
http://www.helpforenglish.cz/recenze/gramatika/c2006070802--H-English-Grammar-in-Use.html


Angličtina na internetu

Kdo se chce naučit cizí jazyk, musí mu věnovat víc než jen 90 minut týdně v jazykovém kursu. Nejvíce se naučíme, když nás něco baví. Ať už se zajímáte o sport, hudbu, vaření, filmy, auta, zahrádku, umění, pivo, cestování nebo ekologii, díky internetu dnes máte na svém pracovním stole naservírováno nepřeberně informací o tom, co vás zajímá.. Zkuste spojit příjemné s užitečným a pokuste se číst v angličtině. Zpočátku to půjde těžko, ale zkuste to. Dívejte se na své oblíbené filmy nebo seriály v angličtině, stáhněte si texty písniček a snažte se přijít na to, o čem jsou. Jestli rádi vařite, podívejte se na stránky Jamie Olivera a přeložte si některý z jeho receptů, čtěte si sportovní výsledky na zahraničních webech. Bavte se….

Najděte si přátele, se kterými budete moci komunikovat v angličtině – díky e-mailu, facebooku apod. je to snadné.

BBC: http://www.bbc.co.uk

zde najdete kromě klasických zpráv také speciální stránky věnované různým oblastem:
  Sport: http://news.bbc.co.uk/sport
  Food: http://www.bbc.co.uk/food/
  Gardening: http://www.bbc.co.uk/gardening/
  Learning English: http://www.bbc.co.uk/worldservice/learningenglish/
  ….a spoustu dalších

Wikipedia: http://en.wikipedia.org

encyklopedie tvořena uživateli internetu, zdroj informací téměř o všem, co vás zajímá,
dokonce stránky v angličtině věnované českému géniovi Járovi Cimrmanovi: http://en.wikipedia.org/wiki/Cimrman

Help for English: http://www.helpforenglish.cz

stránky pro studenty angličtiny, logické a pochopitelné vysvětlení nejrůznějších gramatických jevů a slovních obratů a testy k nim, recenze, články, hudba, zábava, rozhovory, diskuze apod.

EnglishMe: https://www.englishme.cz

Určitě také vyzkoušejte aplikaci EnglishMe – od tvůrců stránek Help for English – kde najdete spoustu dalších testů, cvičení a zajímavých aktivit k procvičování jak gramatiky, tak slovní zásoby.

Longman Dictionary of Contemporary English: http://www.ldoceonline.com

pokročilejší studenti by měli mít po ruce dobrý výkladový slovník angličtiny. Můj oblíbený je právě tento, je na trhu v knižní podobě s DVD-ROM, a na internetu je ve zjednodušené podobě také on-line.

TED Ideas Worth Spreading: http://www.ted.com

Videa ze zajímavých přednášek v angličtině (mnohé s českými titulky), na nejrůznější témata z oblasti vědy, umění, školství apod.,spíše pro pokročilejší studenty
  Jedna krátká a docela zábavná (a s českými titulky) zde:
http://www.ted.com/talks/lang/eng/joachim_de_posada_says_don_t_eat_the_marshmallow_yet.html